The European Year of Cultural Heritage 2018

Patrząc wstecz na Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego koncentrował się na tym, co dzielimy i co nas łączy. Gdzie możemy rozpoznać dziedzictwo europejskie w naszych miastach i krajobrazach kulturowych? SHARING HERITAGE ma na celu zwiększenie świadomości naszego bogatego dziedzictwa i wzbudzenie chęci jego zachowania.

W Niemczech biuro Niemieckiego Komitetu Dziedzictwa Kulturowego (DNK) koordynowało tematyczny rok w porozumieniu z władzami federalnymi, stanowymi i lokalnymi. Niemiecki prezydent federalny Frank-Walter Steinmeier poparł i uhonorował inicjatywę, będąc mecenasem SHARING HERITAGE.

Niemiecki Komitet Dziedzictwa Kulturowego wezwał wszystkich obywateli oraz wszystkich publicznych i prywatnych sponsorów, konserwatorów i osoby zajmujące się komunikacją dziedzictwa kulturowego do wzięcia czynnego udziału, a tym samym do odkrycia, zbadania i zaprezentowania, w jaki sposób łączy nas europejskie dziedzictwo kulturowe.

W praktyce – na naszej platformie opublikowano ponad 400 projektów i 1500 wydarzeń – i nadal jest ona otwarta na inicjatywy aktywne w 2019 roku:

  • Zarejestruj swój projekt na platformie SHARING HERITAGE
  • Zaproszenie do udziału (zamknięte)
  • #SharingHeritage – Dołącz do nas na Twitterze, Facebooku i Instagramie!